Кріогенна автоматизована установка для атестації характеристик оптичних фільтрів та фотоприймачів «CRYО F—PHR»

Демішев, АГ
Nauka innov. 2019, 15(2):5-16
https://doi.org/10.15407/scin15.02.005
Рубрика: Наукові основи інноваційної діяльності
Мова: Українська
Анотація: 
Вступ. Стрімкий розвиток оборонних галузей техніки зумовив суттєву актуальність проблем атестації оптичних фільтрів та фотоприймачів.
Проблематика. Атестація характеристик оптичних фільтрів та фотоприймачів на метрологічному рівні є проблемою, оскільки результати вимірювань, отриманих в низці послідовних експериментів, взагалі порівняти практично не можливо.
Мета. Ідеальним рішенням сукупності зазначених проблем є створення кріогенної автоматизованої установки для атестації характеристик оптичних фільтрів та фотоприймачів в діапазоні температур 2,5-300 К в умовах одного експерименту.
Матеріали й методи. Матеріалом розробки є конструкція кріогенної частини установки, ефективність якої визначається аналізом теплового балансу модулів, та методика атестації фільтрів та фотоприймачів в умовах одного експерименту.
Результати. Розроблено та охарактеризовано установку «CRYО F—PHR», кріогенну частину якої виконано з функціонально завершених модулів касети з тримачем фотоприймачів, здатного до повного обертання, та модуля касети з фільтрами, також з можливістю повного обертання останньої. Кожен модуль з екранами захисту обладнано власною системою охолодження та утримання заданої температури, а також струмоз’ємниками й пристроями ідентифікації номера фотоприймача та фільтра в робочому положенні.
Висновки. Конструкція установки та відповідна методика досліджень забезпечують рішення всього комплексу проблем атестації характеристик оптичних фільтрів та фотоприймачів в діапазоні температур 2,5-300 К на метрологічному рівні в умовах одного експерименту та імітацію їхньої реальної роботи у штатному режимі. За наявними перевагами конструкції та оперативністю атестації в умовах одного експерименту запропонована установка суттєво перевищує відомі аналоги.
Ключові слова: атестація характеристик оптичних фільтрів та фотоприймачів, установка кріогенна оптична