Організація контролю виконання будівельних робіт з використання дронів і спеціального програмного забезпечення

Тугай, ОА
Зельцер, РЯ
Колот, МА
Панасюк, ІО
Nauka innov. 2019, 15(4):23-32
https://doi.org/10.15407/scin15.04.023
Рубрика: Наукові основи інноваційної діяльності
Мова: Російська
Анотація: 
Вступ. Інноваційні підходи до контролю життєвого циклу будівельних проектів на етапах вишукувальних та проектних робіт, нульового циклу, зведення надземної частини та подальшої експлуатації з використанням дронів і спеціального програмного забезпечення дають компаніям будівельного сектора України унікальний шанс реалізувати свій потенціал в ході цифрової революції і зайняти гідне місце серед світових лідерів.
Проблематика. Через нестачу оперативних, достовірних даних і показників, які описують стан будівельного майданчика, виникають проблеми відсутності у керівництва актуальної інформації про прогрес реалізації проекту, пізнього виявлення фактичного відхилення ходу виконання робіт від проектної документації, неконтрольованого впливу людського фактора в процесі перевірки обсягів і якості робіт, виконаних підрядними організаціями, недостатньої комунікації між учасниками проекту, що згодом призводить до перевитрат бюджету і порушення розрахункових термінів виконання проекту.
Мета. Впровадження інноваційних підходів до контролю будівельних проектів інфраструктурного призначення.
Матеріали й методи. Прикладне дослідження з використанням безпілотного літального апарату DJI Phantom 4 PRO, програмного забезпечення (ПО) DroneDeploy, Pix4D, Virtual Surveyor в рамках моніторингу реалізації проекту з рекультивації Полігону зберігання твердих побутових відходів No 5 в с. Підгірці Обухівського району Київської області.
Результати. Базуючись на даних, отриманих за допомогою дрону, побудовано ортофотоплани полігону та топографічний план частини полігону з мінливим рельєфом поверхні, за якими виконано аналіз параметрів і характеристик будівельного проекту на різних етапах робіт для прийняття подальших управлінських рішень.
Висновки. Використання дронів довело свою ефективність як інструменту моніторингу та контролю в рамках процесу організації й управління проектом з рекультивації Полігону зберігання твердих побутових відходів.
Ключові слова: 3D-модель, дистанційний контроль, дрон, моніторинг, організація будівництва, ортофотоплан, управління будівельним проектом, хмарні технології в будівництві