Внесок українських вчених у розвиток техніки

Буяк, ББ
Корсун, ІВ
Мацюк, ВМ
Nauka innov. 2019, 15(6):98-106
https://doi.org/10.15407/scin15.06.098
Рубрика: Cвіт інновацій
Мова: Англійська
Анотація: 
Вступ. Сьогодні фразу «найперший у світі» можна застосувати для чималої кількості винаходів українських вчених. Україна є країною з високим рівнем розвитку науки, а доказом цього твердження є внесок українських науковців у різні галузі техніки.
Проблематика. Україна прагне стати рівноправним членом Європейського Союзу. Важливо, щоб українці не втратили свою національну ідентичність при такому напрямку руху. Одним з шляхів підвищення впізнаваності України у світі є поширення знань про українських вчених через демонстрування світовій спільноті досягнень українських науковців та їх високого наукового рівня.
Мета. Висвітлення важливості робіт українських науковців для розвитку техніки у світі.
Матеріали й методи. Аналітичний огляд низки наукових робіт в галузі техніки.
Результати. Досліджено внесок українських вчених у розвиток техніки у світі та проведено класифікацію відповідно до галузей. Показано важливість робіт українських науковців для розвитку фотографії, кінематографу, електричного зварювання, комп’ютерних технологій, авіації, астрономії, ракетної техніки та космонавтики. Українські вчені були серед перших у винаході телебачення, електричного трамваю та дистанційного керування об’єктами. Завдяки роботам наших співвітчизників став можливим запуск першого штучного супутника Землі, політ людини у космос, вихід людини у відкритий космос та приземлення на поверхню Місяця.
Висновки. Пріоритетність робіт українських вчених у ряді досліджень свідчить про вагомий їх внесок у розвиток світових технологій. Висвітлення даного внеску в жодному разі не повинно розпалювати міжнаціональну ворожнечу, проте може слугувати стимулом для усвідомлення власної національної ідентичності українців в умовах світової інтеграції. При цьому, головним принципом є те, що наука має об’єднувати народи і бути фундаментом миру у світі. Зважаючи на те, що Україна має вагомі досягнення у науці й техніці, доцільними є подальші дослідження у зазначеному напрямку.
Ключові слова: винаходи, техніка, українські вчені