Розробка й виробництво рятувального робота та оцінка його ефективності для рятувальних місій

Шаріфібамродуд, М
Мафі, М
Nauka innov. 2020, 16(1):88-99
https://doi.org/10.15407/scin16.01.088
Рубрика: Cвіт інновацій
Мова: Англійська
Анотація: 
Вступ. Щороку стихійні лиха (землетруси, повені, буревії тощо) трапляються по всьому світу та тягнуть за собою загибель багатьох людей. Часто рятувальні місії не можуть вчасно надати допомогу і постраждалі залишаються під завалами тривалий час.
Проблематика. Однією з головних проблем для рятувальників є подолання та усунення перешкод для забезпечення швидкого доступу до травмованих людей, які знаходяться під завалами.
Мета. Розробити та створити рятувального робота з високою швидкістю та точністю роботи та з низькою вартістю для забезпечення оперативного знаходження та рятування поранених під завалами.
Матеріали й методи. Для проектування використано програмне забезпечення CATIA із застосуванням методу кінцевих елементів для потужного аналізу складних деталей; для моделювання механізмів, за допомогою яких створювалися 3D ескізи кожного компонента робота, — програмне забезпечення SOLIDWORKS. В єдину систему компоненти складено з використанням керуючого обладнання.
Результати. У системі управління роботом використано два центральних процесори — керівний ПК, як головний процесор, і ноутбук, встановлений на робота, як залежний процесор. Загальну конструкцію робота виконано з використанням програмного забезпечення для моделювання SOLIDWORKS, тоді як для проектування роботи механізму — програмне забезпечення CATIA. Щоб подолати складні маршрути, в системі руху робота застосовано гусеницю, а в передню частину робота вбудовано дві «руки» для підйому на перешкоди та нерівні місцевості. Окрім руки, яка обертається, розроблено ще одну робочу руку, використання якої дозволило підвищити здатність робота проходити різними маршрутами.
Висновки. На національних та міжнародних змаганнях було продемонстровано можливості робота в умовах, близьких до реальних. Розробка отримала багато нагород, що свідчить про успіх та фактичні вдосконалення в кожному аспекті його роботи. Ефективність конструкції робота було доведено в Лізі рятувальних роботів, де розробку було оцінено як одну з найкращих конструкцій.
Ключові слова: міські пошуково-рятувальні місії, озброєння, рятувальний робот