Трансфер технологій 3D-сканування у сферу кримінального провадження

ЗаголовокТрансфер технологій 3D-сканування у сферу кримінального провадження
Тип публікаціїJournal Article
Year of Publication2020
АвториБлагута, РІ, Бліхар, ВС, Дуфенюк, ОМ
Short TitleNauka innov.
DOI10.15407/scin16.03.088
Об'єм16
Проблема3
РубрикаCвіт інновацій
Pagination88-95
МоваАнглійська
Анотація
Вступ. Щодня розробляються сотні ідей інноваційних технологій, впроваджуються тисячі інноваційних продуктів та послуг. Не залишалася осторонь цих процесів і сфера кримінального провадження. Останнім часом іноземні фахівці дедалі більше увагу приділяють технології 3D-сканування та потенційним можливостям її використання у ході розслідування.
Проблематика. Тема 3D-технологій у криміналістичній діяльності в українській науці розроблена недостатньо, а ідея використання 3D-технологій для фіксації доказової інформації, дослідження слідів та речових доказів перебуває тільки на початковій стадії розробки. В майбутньому зацікавленість до активного впровадження технологій 3D-сканування у криміналістичну діяльність буде тільки зростати.
Мета. Системний огляд переваг застосування технологій 3D-сканування у кримінальному провадженні на підставі узагальнення міжнародного досвіду, а також окреслення перспективи впровадження зазначених інновацій в Україні.
Матеріали та методи. Компаративний аналіз, формально-логічні методи.
Результати. Застосування технологій 3D-сканування — це унікальний спосіб фіксації інформації про кримінальне правопорушення, що забезпечує доступ до віртуального зображення місця події усім учасникам кримінального процесу. Слідчий, прокурор, слідчий суддя, суддя, присяжний можуть, переглядаючи 3D-модель унаочнити місце події.
При цьому основними перевагами застосування такого підходу обробки інформації є: універсальність, портативність, швидкість, легкість у використанні, оперативність, безпечність, поліфункціональність та економічність.
Висновки. Світова практика роботи поліцейських служб доводить доцільність застосування лазерного сканування під час розслідування кримінальних правопорушень. В Україні також слід очікувати прорив у технологічному розвитку криміналістичного забезпечення діяльності поліції та експертних служб.
Ключові слова3D-сканування, інновація, віртуальна модель, кримінальне провадження, місце події, поліція, реконструкція