Відпрацювання технології формоутворення високопористих абразивних кругів єв ропейської номенклатури з монокристалічного ко рунду прецизійним інструментом з надтвердих матеріалів для турбобудування України

ЗаголовокВідпрацювання технології формоутворення високопористих абразивних кругів єв ропейської номенклатури з монокристалічного ко рунду прецизійним інструментом з надтвердих матеріалів для турбобудування України
Тип публікаціїJournal Article
Year of Publication2018
АвториЛавріненко, ВІ, Шейко, ММ, Пащенко, ЄО, Рябченко, СВ
Short TitleNauka innov.
DOI10.15407/scin14.05.055
Об'єм14
Проблема5
РубрикаНауково-технічні інноваційні проекти Національної академії наук України
Pagination55-62
МоваУкраїнська
Анотація
Вступ. Вітчизняні підприємства турбобудування для підвищення прецизійності, продуктивності та екологічності виробництва закуповують нове європейське обладнання і високопористі абразивні круги європейської номенклатури з використанням монокристалічного корунду.
Проблематика. Монокорундові круги мають значні відмінності від звичайних у їх високоточному правленні.
Мета. Відпрацювання технології прецизійного формоутворення абразивних кругів європейської номенклатури інструментом з надтвердих матеріалів, створеним в Україні, для потреб підприємств турбобудування України та імпортозаміщення такого інструменту.
Матеріали й методи. Використано метод зважування й гідростатичного зважування фрагментів абразивного матеріалу шліфувальних кругів нової європейської номенклатури (Best-Business c. s), а також математичне моделюванням балансу об’ємів шліфувального матеріалу, зв’язки і пор. Застосовано спектральний аналіз шліфованої поверхні досліджуваних зразків кругів.
Результати. Ідентифіковано структуру досліджуваних кругів, поставлено її у відповідність до ГОСТ 2424-83, що діє в Україні. Встановлено зв’язок між вихідними характеристиками кругів, алмазного інструмента, режимами формоутворення з характером зносу інструменту і періодом його стійкості. Оптимизовано параметри формоутворення монокорундових кругів. Виготовлено зразки правлячого та шліфувального інструменту з алмазу та кубічного нітриду бору та передано для дослідно-виробничих випробувань на підприємства турбобудування України. Ролики 400/315 АС200Т, виготовлені методом гальванопластики, здійснили 6,5 тис. правок по 0,3 мм. При цьому стан робочої поверхні залишився ідеальним, тобто стверджувати про закінчення періоду стійкості немає підстав.
Висновки. Відпрацьовано технологію прецизійного формоутворення абразивних кругів європейської номенклатури інструментом з надтвердих матеріалів, створеним в Україні, а саме в Інституті надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України, які довели свою високу ефективність.
Ключові словаабразивні круги європейської номенклатури, високопористі абразивні круги, монокристалічний корунд, прецизійний інструмент, турбобудування