Розробка та впровадження високоефективних кругових світлоповертальних елементів для автомагістралей та транспортних мереж Києва

ЗаголовокРозробка та впровадження високоефективних кругових світлоповертальних елементів для автомагістралей та транспортних мереж Києва
Тип публікаціїJournal Article
Year of Publication2018
АвториПетров, ВВ, Антонов, ЄЄ, Крючин, АА, Шанойло, СМ
Short TitleNauka innov.
DOI10.15407/scin14.05.063
Об'єм14
Проблема5
РубрикаНауково-технічні інноваційні проекти Національної академії наук України
Pagination63-67
МоваУкраїнська
Анотація
Вступ. Впровадження сучасних мікропризмових світлоповертальних елементів (катафотів) для оснащення автошляхів сприятиме підвищенню безпеки дорожнього руху, перш за все, в темний час доби. Тому є своєчасним виконання конкурсного науково-технічного проекту з розробки таких пристроїв.
Проблематика. Зважаючи на стрімке збільшення автомобілепотоків та зростання інтенсивності дорожнього руху, актуальним питанням є підвищення безпеки руху на автомагістралях за рахунок використання сучасних дорожніх знаків та обладнання.
Мета. Створення нових типів високоефективних мікропризмових катафотів для використання при оснащенні автошляхів.
Матеріали й методи. Використано розрахункові методи для визначення геометричних параметрів катафотів, метод алмазного різання — для процесу формування мікрорельєфу світлоповертального пристрою. Нові елементи виготовлено з використанням гальванічних штампів з мікропризмовим світлоповертальним рельєфом, а з’єднання елементів катафотів виконано шляхом ультразвукового зварювання.
Результати. Розроблено технологічні процеси, прецизійне обладнання та спеціальне оснащення для виготовлення корпусів катафотів з полікарбонату, формування світлоповертальних мікропризмових структур з поліметилметакрилату, збирання пристроїв в єдиний оптичний блок та герметизації кінцевих виробів методом ультразвукового зварювання.
Висновки. Розроблено конструкцію та виготовлено дослідно-промислову партію (500 шт.) кругових бордюрних катафотів з мікропризмовими світлоповертальними елементами круглої форми, які встановлено фахівцями Комунальної корпорації «Київавтодор» на найбільш напружених перехрестях автошляхів Києва з метою дослідної їх експлуатації та підготовки рекомендацій щодо розширення обсягів використання зазначених пристроїв в Україні.
Ключові словаалмазне різання, безпека руху, катафот, світлоповертальний елемент
Посилання
1. Борн М. Основы оптики. Москва: Наука, 1973. 720 с.
2. Antonov E.E., Kryuchyn A.A., Mingley Fu, Petrov V.V., Shanoilo S.M., Zichun Le. Microprisms: optical parameters and monitoring. Kyiv: Akademperiodyka, 2015. 146 р.
3. Бобров В.Ф. Основы теории резания металлов. Москва: Машиностроение, 1979. 344 с. 
4. Антонов Є.Є., Панкратова А.В., Шиховець О.В. Оптичні властивості серії гальванічних матриць мікрорельєфних світлоповертальних структур. Реєстрація, зберігання і обробка даних. 2013. Т. 15, № 4. С. 41–50.