Комплексна система диспетчеризації ліфтів та інженерного обладнання будинків

ЗаголовокКомплексна система диспетчеризації ліфтів та інженерного обладнання будинків
Тип публікаціїJournal Article
Year of Publication2018
АвториКлименко, ВП, Гедзь, ОВ, Сеспедес Гарсія, НВ
Short TitleNauka innov.
DOI10.15407/scin14.06.057
Об'єм14
Проблема6
РубрикаНауково-технічні інноваційні проекти Національної академії наук України
Pagination57-65
МоваУкраїнська
Анотація
Вступ. Комплексна система диспетчеризації ліфтів та іншого інженерного обладнання будинків — це апаратні та програмні засоби, що зорієнтовані на взаємодію між окремими елементами системи та центральним автоматизованим робочим місцем диспетчера через існуючі локальні та глобальні мережі Інтернет. Такий підхід дозволяє легко включати в диспетчерську систему вже існуючі будинки та зменшувати витрати на диспетчеризацію при проектуванні нових будинків.
Проблематика. Введення в експлуатацію ліфтів неможливе без виконання мінімальних вимог Правил будови й безпечної експлуатації ліфтів, відповідно до яких ліфти та машинні приміщення необхідно обладнувати переговорними пристроями та виводити на диспетчерський пульт декілька сигналів. Вартість такого обладнання, порівняно з вартістю ліфта, незначна, проте проблемним є передавання сигналів голосової та технологічної інформації від ліфта на диспетчерський пульт.
Мета. Дослідити обсяги та характер інформаційних потоків для забезпечення голосового зв’язку й передачі технологічної інформації від ліфта та іншого інженерного обладнання сучасного будинку, а також створення на їх основі апаратних і програмних засобів диспетчеризації ліфтів.
Матеріали й методи. Використано прикладні методи інжинірингу електронних комп’ютерних контрольно-інформаційних систем для розробки комплексної системи диспетчеризації ліфтів та інженерного обладнання будинків.
Результати. Створено апаратні та програмні засоби (комплексна система диспетчеризації ліфтів) для забезпечення своєчасної реакції комунальних служб в системі диспетчеризації ліфтів.
Висновки. Результати роботи можуть бути використані для побудови реальних складних комп’ютерних систем для забезпечення діяльності комунальної та промислової галузі, а також в інших галузях науки й техніки.
Ключові словаRS-485, UDP, АРМ диспетчера, голосовий зв’язок, диспетчеризація
Посилання
1. Ермишкин В.Г. Техническое обслуживание лифтов. Москва: Недра, 1977. 326 с.
2. Таненбаум Э. Компьютерные сети. Санкт-Петербург, 2003. 992 с. 
3. ДБН В.2.2-15-2005. Житлові будинки. Основні положення.
4. ДСТУ 2230-93. Системи оброблення iнформацiї. Взаємозв`язок вiдкритих систем. Термiни та визначення.
5. Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів ДНАОП 0.00-1.21-98.