Система кріогенного забезпечення кріомагнітного комплексу КМК–1000 на базі мікрокріогенних систем замкнутого циклу

ЗаголовокСистема кріогенного забезпечення кріомагнітного комплексу КМК–1000 на базі мікрокріогенних систем замкнутого циклу
Тип публікаціїJournal Article
Year of Publication2020
АвториДемішев, АГ
Short TitleNauka innov.
DOI10.15407/scin16.04.012
Об'єм16
Проблема4
РубрикаНаукові основи інноваційної діяльності
Pagination12-24
МоваУкраїнська
Анотація
Вступ. Розвиток галузі збагачувальних виробництв означив вимоги з розроблення суттєво нових технологій та обладнання, зокрема й методу магнітної сепарації.
Проблематика. Перевага кріомагнітних комплексів магнітної сепарації визначається ефективністю вирішення проблеми створення їхньої системи кріогенного забезпечення.
Мета. Розробка системи кріогенного забезпечення (СКЗ) кріомагнітного комплексу на базі мікрокріогенних систем замкнутого циклу (МКС).
Матеріали й методи. Матеріалом роботи є конструкція СКЗ з вбудованою надпровідною магнітною системою (НМС) і двома МКС. Ефективність використання МКС визначається методом аналізу теплового баланса їхніх модулів.
Результати. Розроблено конструкцію СКЗ на базі безазотного кріостата з вбудованою НМС і двома МКС та рішення проблеми ефективного використання МКС методом аналізу теплового балансу їх модулів. Конструкція вузлів введення модулів МКС та горловини, а також ємності, опор і екранів одночасно є системою жорсткості та ефективного відводу теплоприпливів з них на відповідні ступені модулів МКС. Конструкція СКЗ забезпечує ефективність роботи в стаціонарному режимі з надмалим запасом зрідженого гелію по кільцевому процесу «рідина-газ-реконденсація», в якому газорідинна суміш гелію є ідеальним холодопровідом. Конструкція СКЗ забезпечує технологічність регламентних робіт, навіть зі зміною модулів горловини та і МКС, без розгерметизації кріостата.
Висновки. Рішення конструкторсько-технологічних та науково-технічних проблем створення СКЗ базується на патентах України №103949 та №88830. Обгрунтовано доцільність створення СКЗ комплексу на базі кріостата з вбудованою НМС і двома МКС, що працює в стаціонарному режимі з надмалим запасом зрідженого гелію.
Ключові словакріомагнітний комплекс, система кріогенного забезпечення кріомагнітного комплексу
Посилання
1. Патент України № 103949. Демішев А.Г. Система кріогенного забезпечення на базі кріорефрижераторів замкнутого циклу великогабаритного багатотоннажного кріомагнітного комплексу.
2. Патент України № 88830. Демішев А.Г. Консолідований спосіб роботи кріосистеми «газ-рідина–реконденсація» на базі кріорефрижератора.
3. Демишев А.Г. Исследование теплообмена в горловине, методика расчета и разработка криостатов и комплексных криогенных систем: автореф. дис. канд. техн. наук. Харьков, 1980. 22 с.
4. Перечень таблиц стандартных справочных данных (ГССД).
URL: https://thermophysics.ru/pdf_doc/GSSSD.pdf (дата звернення: 26.12.2019).