Співробітництво з ОІЯД — запорука розвитку ядерної фізики в Україні

ЗаголовокСпівробітництво з ОІЯД — запорука розвитку ядерної фізики в Україні
Тип публікаціїJournal Article
Year of Publication2020
АвториГриньов, БВ, Булавін, ЛА, Соловйов, ДВ, Стадник, ПО
Short TitleNauka innov.
DOI10.15407/scin16.06.073
Об'єм16
Проблема6
РубрикаCвіт інновацій
Pagination73-82
МоваУкраїнська
Анотація
Вступ. На сьогодні міжнародна організація Об’єднаний інститут ядерних досліджень (ОІЯД) є своєрідною науково-технічною базою для українських фахівців-ядерників, які безпосередньо беруть участь у проведенні новітніх ядерно-фізичних експериментів.
Проблематика. Важливим аспектом міжнародного співробітництва науковців України у галузі досліджень з ядерної фізики і матеріалознавства є об’єднання науково-технічних і фінансових ресурсів країн для створення міжнародних науково-дослідних організацій і реалізації масштабних проєктів з сучасних проблем науки і техніки.
Мета. Аналіз факторів, що сприяють розвитку досліджень в галузі ядерної фізики та супутніх дисциплін в Україні, а також залученню українських учених до міжнародних дослідних процесів та окреслення перспектив на майбутнє.
Матеріали й методи. Аналіз напрямів наукових досліджень ОІЯД та огляд досягнень українських вчених, зокрема молодих фахівців, у реалізації міжнародних проєктів з ядерної фізики і супутніх дисциплін.
Результати. Проаналізовано витоки досліджень з ядерної фізики в Україні, шлях розвитку міжнародного співробітництва та його вплив на підготовку вчених і фахівців цього наукового напрямку. Наведено приклади наукових результатів діяльності українських фізиків-ядерників, позитивного впливу співпраці українських наукових установ та підприємств з ОІЯД на творчі та інноваційні процеси, зокрема в галузі розробки і вивчення нових високотехнологічних матеріалів. Окреслено перспективи подальшої співпраці.
Висновки. Співробітництво з ОІЯД дає українським ученим можливість доступу до сучасних методів проведення ядерно-фізичних досліджень, до унікального наукового обладнанням провідних міжнародних наукових центрів при плануванні і реалізації масштабних експериментів з ядерної фізики, вивчення проблем існування Всесвіту. Викладачам, студентам та учням з України відкриваються додаткові можливості роботи з новітніми методами, сучасним обладнанням та інноваційними підходами в галузі науки і техніки.
Ключові словадослідження, співробітництво, ядерна фізика