Сучасний рівень наукової, інноваційної та патентної діяльності в Україні

ЗаголовокСучасний рівень наукової, інноваційної та патентної діяльності в Україні
Тип публікаціїJournal Article
Year of Publication2020
АвториФесенко, ОМ, Корсканов, ВВ, Будник, ОП, Погорецький, ПП
Short TitleNauka innov.
DOI10.15407/scin16.06.083
Об'єм16
Проблема6
РубрикаCвіт інновацій
Pagination83-94
МоваАнглійська
Анотація
Вступ. Розвиток патентної та інноваційної діяльності неможливий без потужної наукової бази. Саме тому науковий потенціал держави є одним з основних факторів, що відображає рівень як економічного, так і технічного рівня її розвитку. На жаль, в Україні рівень патентно-інноваційної діяльності є низьким, незважаючи на потужний науковий потенціал.
Проблематика. Ефективність інновацій, тенденції патентування нанотехнологій та рівень розвитку нанотехнологій в Україні головним чином визначаються кваліфікацією українських науковців. Тому проблеми збереження наукового потеціалу України та запобігання його відтоку за кордон є одними з найактуальніших на сьогодні.
Мета. Визначити роль наукових досліджень в економіці України та світу, рівень публікацій українських авторів, ефективність, патентний обіг та перспективи інновацій в Україні. Охарактеризувати світовий ринок нанотехнологій та рівень розвитку нанотехнологій в Україні та надати прогноз інноваційного розвитку в державі та світі.
Матеріали і методи. Використано статистичні дані наукового потенціалу України, кількості науково-дослідних робіт в Україні, матеріали щодо кількісного та якісного рівня наукових публікацій український авторів, патентного обігу, ефективності інновацій в Україні за період 2010-2017 рр. для прогнозування інноваційного розвитку в Україні та світі на найближчі десятиліття.
Результати. Зроблено оцінку наукового потенціалу України, сьогоднішнього рівня нанотехнологій, інновацій та тенденцій їхнього подальшого розвитку. Cформовано прогноз інноваційного розвитку в Україні та світі до 2030 року.
Висновки. Україна має потужний науковий потенціал, але рівень патентної та інноваційної активності в Україні низький. На фоні інтеграції українських науковців у світову спільноту спостерігається значне збільшення кількості спільних наукових публікацій українських науковців із закордонними колегами.
Ключові словаінноваційна діяльність, нанотехнології, науково-дослідна робота, патенти