Інноваційний підхід до розрахунку вартості послуг з паркування транспортних засобів

ЗаголовокІнноваційний підхід до розрахунку вартості послуг з паркування транспортних засобів
Тип публікаціїJournal Article
Year of Publication2020
АвториВнукова, НМ, Тохтамиш, ТО, Ягольницький, ОА, Гранько, КБ
Short TitleNauka innov.
DOI10.15407/scin16.06.095
Об'єм16
Проблема6
РубрикаCвіт інновацій
Pagination95-104
МоваАнглійська
Анотація
Вступ. Аналіз стану системи паркування транспортних засобів в Україні свідчить, що організаційні, нормативно-правові та фінансові умови її функціонування не відповідають потребам учасників дорожнього руху, вимогам користувачів та європейським практикам.
Проблематика. Через перевантаження вулично-дорожньої мережі великих міст України транспортними засобами виникає необхідність обґрунтування та визначення показників зональності для встановлення відповідної вартості послуг за користування майданчиками для платного паркування.
Мета. Розробка показників зональності при розрахунку вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів.
Матеріали та методи. Використано загальнонаукові та спеціальні методи економічної теорії та наукового пізнання: системного, порівняльного аналізу тощо.
Результати. Визначення рівня завантаження денних майданчиків для платного паркування транспортних засобів дозволило виділити три зони. Більша частина майданчиків потрапила до зони І та зони ІІ через рівень їхнього завантаження понад 60 %. Розроблено показники зональності для розрахунку вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів. При оцінці пріоритету впливу факторів на показник зональності використано шкалу відносної важливості Т. Сааті. Визначено, що зональність є головним фактором впливу на крок коефіцієнту коригування тарифу для платного паркування транспортних засобів. Результати розрахунків показали, що крок коригування тарифу має складати 0,4.
Висновки. Розробку можна використовувати в роботі підприємств комунального господарства, що забезпечують надання послуг з паркування транспортних засобів, зокрема, при підготовці та поданні розрахункових матеріалів та документів для формування тарифів на послуги з користування денними майданчиками для платного паркування транспортних засобів.
Ключові словазавантаження, майданчики для паркування, показник зональності, тариф, транспортні засоби