Розробка ін'єкційних технологій та створення комплексу пересувного устаткування для діагностики та відновлення працездатності бетонних і залізобетонних конструкцій і споруд, що експлуатуються в умовах корозійно-механічного руйнування

ЗаголовокРозробка ін'єкційних технологій та створення комплексу пересувного устаткування для діагностики та відновлення працездатності бетонних і залізобетонних конструкцій і споруд, що експлуатуються в умовах корозійно-механічного руйнування
Тип публікаціїJournal Article
Year of Publication2007
АвториМаруха, ВІ, Середницький, ЯА, Гнип, ІП, Силованюк, ВП
Short TitleNauka innov.
DOI10.15407/scin3.05.026
Об'єм3
Проблема5
РубрикаНауково-технічні інноваційні проекти Національної академії наук України
Pagination26-33
МоваУкраїнська
Анотація
З позицій механіки руйнування матеріалів визначено основні корозійно-механічні чинники, що зумовлюють утворення тріщин та інших пошкоджень в процесі експлуатації конструкцій і споруд з бетону, залізобетону та інших будівельних матеріалів. Розроблено теоретичну модель руйнування системи "жорстка матриця - еластичне включення" та досліджено фізико-механічні параметри поліуретанових еластомерів і систем "бетон-поліуретан-бетон". Наведено перелік об'єктів, що підлягають ін'єкційному відновленню з застосуванням в'язкотекучих поліуретанових композицій. Створено та укомплектовано пересувний діагностично-відновлювальний комплекс на шасі автомобіля-фургона. Відпрацьовано та освоєно в промислових масштабах технологічні процеси ін'єкційного зміцнення та відновлення працездатності конструкцій і споруд з бетону і залізобетону
Ключові словаінжекція, бетонні будівельні структури і конструкції, захист, корозійно-механічне руйнування
Посилання
1. Захист бетонних конструкцій і споруд від корозійно-механічного руйнування поліуретановими ін'єкційними композиціями. / В. І. Маруха, Б. Я. Генега, Я. А. Середницький, М. І. Заплатинський. // Проблеми корозії та протикорозійного захисту матеріалів. Фізико-хімічна механіка матеріалів. Спеціальний випуск № 5. - Львів, 2006. - т. 2. - С. 834-840.
2. Панасюк В. В., Силованюк В. І., Маруха В. І. Міцність пошкоджених тріщинами елементів конструкцій, залікованих за ін'єкційними технологіями. // Фізико-хімічна механіка матеріалів. - 2005.-№ 6. - С. 60-64.
3. Маруха В. І., Генега Б. Я. Ущільнюючі технології для зміцнення і ремонту залізобетонних конструкцій. // Зб. наукових праць "Діагностика, довговічність і реконструкція мостів і будівельних конструкцій". - Львів: Каменяр, 2001. - С. 158-161.
4. Механіка руйнування, як наукова основа технології ущільнювальних ін'єкцій під час реконструкції об'єктів тривалої експлуатації. / В. П. Силованюк, В. І. Маруха, Б. Я. Генега, Н. А. Іванишин. // Зб. наукових праць "Механіка і фізика руйнування будівельних матеріалів і конструкцій". - Львів: Каменяр, 2002. - вип. 5. - С. 373-382.
5. ACI_89 M12 503_5R Guide for the selection of polymer adhesives with concrete. // ACI Material Journal. - 1992. - № 1-2. - P. 90-105.
6. Czarnecki L., Emmons P. H. Naprawa i ochrona konstrurcji betonowych. - Krakow Polski Cement, 2002.- 434 s.